گفت و گوی هنرمندانه در جشنواره سابت

۱۴ آذر ۱۳۹۶ مطلب

به گزارش نت فیس، نشست خبری نخستین سالانه اجراهای بینارشته ای تهران (سابت) با حضور حمید پورآذری و ديگر هنرمندان حاضر در اين رويداد هنری شنبه ۱۱ آذرماه در کتاب فروشی هنوز برگزار شد.
در ابتدای اين نشست، حمید پورآذری که مديريت اين سالانه را بر عهده دارد با اشاره به اينکه از حدود سه سال پیش ايده برگزاری اين سالانه به وجود آمده بود، گفت: «من در گذشته تجربه کاری مشابهی با اين سالانه داشته‌ام، مثلاً در سال ۸۹ يا بعد از آن در ارديبهشت ماه سال ۹۵ در فرهنگسرای نیاوران فعالیتی شبیه به هدف اين سالانه با خانم بیتا فیاضی داشتیم. متاسفانه ما در هنر فقر گفت وگو داريم و می‌توانم به جرئت بگويم که در تئاتر اين فقر بسیار وجود دارد.» پورآذری درباره برگزاری اولین دوره اين سالانه گفت: «ما در اين دوره هنرمندان را دعوت کرديم و در دوره‌های بعد بايد برنامه ديگری داشته باشیم. قطعاً دور اول آزمون و خطاهايی دارد و تکمیل شدن آن نیازمند گفت وگو است. در يک کلام بايد گفت ذات اين پروژه «گفت وگو» است.»
«احسان رسولاف»، از ديگر مسئولان برگزاری اين سالانه بیان کرد: «از ديدگاه يک تهیه کننده مهم اين است که هنرمند را در وضعیت پیش بینی نشده قرار دهیم تا از اين طريق بتوانیم آنها را درگیر و دلمشغولی تازهای به آنها بدهیم. اين يک فرصت است و تلاش شد که در اين سالانه هیچ چیز پیش بینی نشود و قرار گذاشتیم چیزی هم تحمیلی نباشد. سابت قرار است که هیچ گاه ثابت نباشد و هیچ وابستگی به زمان و مکان و تعداد هنرمندان ندارد و فکر می‌کنم تنها قید ما برگزاری با روحیه آزاد خواهد بود.»
در پايان مسئول برگزاری اين سالانه بیان کرد: «چهار گروه داريم که هرکدام متشکل از ۳ هنر نمايش، موسیقی و تجسمی است، هر گروه ۱۵ شب به روی صحنه می‌روند که از ۱۵ آذرماه اجراهای آنها آغاز می‌شود. «لیما» و «بالِ پنجم» دو اثری هستند که اجراهای خود را از ۱۵ آذرماه آغاز می‌کنند و نمايش «زن بور» و «رام شدگی» از اول دی ماه به روی صحنه می‌روند.»
 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم